Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Психологічний захист
Заходи психологічного захисту здійснюються для зменшення і нейтралізації негативних психічних станів і реакцій серед населення у випадках загрози виникнення НС і включають:

- планування діяльності і використання підрозділів психологічного забезпечення;

- своєчасне використання ліцензованих і дозволених до використання на Україні інформаційних, психо профілактичних і психо корекційних методів впливу готівка;

- виявлення за допомогою психологічних методів, чинників, які сприяють виникненню соціально, - психологічної напруги;

- використання сучасних психологічних технологій для нейтралізації негативного впливу чинників НС на населення;

- план заходів психологічного захисту залежно від ситуації, що складається.

Реалізація комплексу заходів психологічного захисту покладена на підрозділи психологічного забезпечення спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади із питань ЦЗ (МНС).

До психологічного захисту можуть притягуватися і інші фахівці психологічного забезпечення, після спеціального інструктажу фахівців психологічного забезпечення спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань НС (МНС).

У екстрених умовах надзвичайних подій люди, що опинилися в зоні дії чинників поразки, разом з механічними, хімічними, радіаційними і іншими поразками піддаються також психічним травмам.

Психічні травми викликають комплекс надсильних подразників, порушують психічну діяльність людей у вигляді реактивних (психогенних) станів. Один з таких надсильних подразників - загроза для життя. В результаті розвивається стан психічної дезадаптації і дезорієнтації,виникають гострі реактивні психози, психопатологічні розлади, що супроводжуються аномальною поведінкою, виводять людину з ладу, позбавляючі можливості продуктивного спілкування з іншими людьми і цілеспрямованих жизнеспасающих дій. Нерідко люди в такому стані втрачають здатність правильно реагувати на спроби надати їм допомогу, перемістити у безпечне місце.

Не враховувати такий серйозний і різко виражений прояв психічного чинника і стресового стану людей в надзвичайних ситуаціях на етапах розробки, планування, організації, виконання і безпосереднього здійснення заходів по захисту населення було б неправомірно.

В результаті розвитку психічних реакцій, особливо одночасно у декількох осіб і вплив цих осіб один на одного і на оточенні викликають масовий колективний стрес, а також однотипність його проявів, - у тому числі панічних.

 

Питання 6Дата добавления: 2014-12-06; просмотров: 162. Нарушение авторских прав

codlug.info - Студопедия - 2014-2018 год . (0.013 сек.) русская версия | украинская версия