Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Хімічний контроль
Він здійснюється з метою визначення наявності і міри забруднення ОР, СДОР людей, техніки, одягу, засобів індивідуального захисту, продуктів, води, фуражу та ін. Контроль здійснюється за допомогою приладів хімічної розвідки ВПХР, ППХР, ПХР-МВ, а також використовуються хімічні лабораторії ПХЛ- 54, ПХЛ-ЛБ.

Якщо немає можливості визначити ОР, СДОР - береться проба, вирушає на аналіз в СЕС (санітарно-епідеміологічну станцію).

Відповідальність за проведення контролю покладається:

- в містах і районах - на начальників штабів і служб ЦЗ міст, районів, командирів територіальних формувань ЦЗ;

- на об'єкті державної діяльності (ОДД) - на нарахування штабів і служб ЦЗ, командирів об'єктових формувань;

- за непрацююче населення - на штаби ЦЗ міст, районів - із залученням начальників Жеків.

На об'єктах розробляється наказ про організацію дозиметричного і хімічного контролю. У якому визначається:

1. Порядок забезпечення технічними засобами контролю.

2. Організація видачі засобів контролю.

3. Облік доз випромінювання і міри забруднення ОР, СДОР, РР.

4. Подання донесень про отриману дозу, міри зараження.

5. Обов'язки посадовців по веденню контролю. забезпечення засобами радіаційного і хімічного захисту.

З метою захисту формувань ЦЗ, робітників від РР, ОР, СДОР штабами ЦЗ організовується забезпечення їх засобами радіаційного і хімічного захисту.

Майно накопичується в 2-х видах:

- запаси об'єктів державної діяльності (купуються і зберігаються об'єктами). Право використати має начальник ЦЗ об'єкту. Накопичуються 105% від штату мирного часу;

- майно довгострокового забезпечення населення і робітників, бюджетних організацій, що служать, зберігається на спеціальних складах.

Протигази, що фільтрують, зберігаються і транспортуються в дерев'яних ящиках в розібраному виді. Органи ЦЗ відповідають за своєчасне накопичення, збереження, комплектність освітлення і заміну майна радіаційно-хімічного захисту, його якісний і кількісний стан.

З цією метою в кожній партії через 9-10 років вибирається декілька одиниць засобів індивідуального захисту, і перевіряють їх придатність до використання.

• Результати дослідження є основою для списування або продовження часу зберігання майна на складах повинно постійно поповнюватися.

• Забезпечення засобів радіаційно-хімічного захисту здійснюється:

-для л/з невоєнізованих формувань ЦЗ - згідно положення про не-воєнізовані формування і норм забезпечення;

-працівники і службовці - протигаз, респіратор, аптечка індивідуальна (АІ- 2), індивідуальний протихімічний пакет (ІПП- 8), індивідуальний перев'язувальний пакет (ІПП);

- для населення - протигаз, ватно-марлева повязка. Видача засобів радіаційного і хімічного захисту організовується:

- при можливій загрозі радіоактивного і хімічного зараження;

- при оснащенні формувань робітників і службовців;

- населення, що залишилося, в місцях постійного проживання, роботи.

У разі тимчасового відселення (евакуації) для видачі засобів радіаційного і хімічного захисту забезпечення ними здійснюються за місцем нового розташування.

При різкій зміні ситуації (аварії на залізниці в районі хімічно небезпечного об'єкту та ін.), коли немає можливості своєчасно доставити засоби захисту із складовой області, використовуються засоби, які є в наявності державних підприємств і інших форм господарювання.

Видача засобів із складів обласної державної адміністрації здійснюється на підставі розпорядження начальника ЦЗ.

У районах формуються автомобільні колони для вивезення засобів радіаційного і хімічного захисту із складів. Старшим автомобільних колон начальник відділу ЦЗ району видає необхідні документи.

У встановлений час автомобільні колони з району (міст) прибувають на склади і відвозять його на районні пункти видачі, створені на базі одного або декількох промислових підприємств району.

Протигази ГП- 5 (ГП- 7), що фільтрують, дитячі протигази для школярів, дитячих дошкільних установ, а також непрацюючого населення без перевантаження районних пунктів видачі подаються на пункти видачі шкіл, дитячих дошкільних установ, будівельних управлінь, лікарень, житлово-комунальних контор. З цією метою у складі відповідальних за по-лучение майна входять посадовці від районного відділу освіти, житлово-комунального управління (відділу, об'єднання), відділу охорони здоров'я і ін..

Промислові підприємства і інші організації отримують з районних пунктів видачі по заздалегідь сформованих накладних, які начальники штабів ЦЗ отримують в день забезпечення радіаційно-хімічного захисту від начальника відділу ЦЗ району.

Для видачі засобів індивідуального захисту на об'єктах господарської діяльності в організаціях, установах, ЖЕК, ЖЕД створюються пункти видачі ЗІЗ, які починають видавати через 2 години після отримання розпорядження.

Кількість пунктів визначається так, щоб здійснити видачу за 6-8 годин (при часі видачі 180-200 осіб в годину).

Майно невоєнізованих формувань зберігається на об'єктах господарської діяльності окремо і у будь-який час має бути готове для видачі без зупинки виробничої діяльності.

 Дата добавления: 2014-12-06; просмотров: 409. Нарушение авторских прав

codlug.info - Студопедия - 2014-2018 год . (0.011 сек.) русская версия | украинская версия