Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Форми організації і методи проведення занять по тактичній підготовці з відділенням (екіпажем), взводом
Під формою організації заняття слід розуміти перш за все його структуру, а також специфіку поведінки командира і тих що навчаються в ході його проведення. Вона відображає сукупність умов, в яких здійснюється навчання: склад, організаційну структуру тих, що навчаються, характер їх діяльності, місце проведення заняття, його тривалість, наявність озброєння, техніки та інших предметів матеріального забезпечення і специфіку в їх використанні.

Навчання по тактичній підготовці в військах здійснюється у формі тактико-стройових, тактичних занять, бойових стрільб, тактичних навчань.

Одинична підготовка солдата здійснюється, як правило, на тактико-стройових заняттях. Вона проводиться на початку першого періоду навчання тривалістю до двох місяців. За цей час солдат повинен набути навиків і вміння самостійно діяти в бою.

Навчання по тактичній підготовці відділення завершується в кінці першого періоду навчання перевіркою злагодженості на контрольній смузі тактичного поля і тактичним заняттям з бойовою стрільбою. Бойове злагодження взводу здійснюється в кожному періоді навчання і завершується бойовими стрільбами у другому та четвертому періодах.

Кожна форма організації занять має свої методи навчання.

Метод навчання — це спосіб роботи викладача та тих, що навчаються на заняттях. В свою чергу, кожний метод складається з множини прийомів навчання, органічно пов’язаних між собою. Проте універсального методу навчання, опанування якого забезпечувало б обробку будь-якого питання по тактиці відділення, взводу, як в принципі і в інших областях знань, немає і бути не може.

Сама суть процесу навчання, його природа, потребують застосування найрізно­манітніших методів та їх поєднання. Необхідність цього обумовлюється різницею категорій та складу взводу, що навчається. Не можна, наприклад, одним і тим самим методом навчати солдатів, сержантів, а також відділення та взвод, не можна одним і тим самим методом і подавати і закріплювати знання, а також виробляти уміння та навички.

В ході тактичної підготовки відділення та взводу застосовуються наступні методи навчання: розповідь (пояснення), показ, тренування (вправи), практична робота.

Вибір того чи іншого методу навчання визначається головним чином ціллю навчання і змістом заняття.

Розповідь (пояснення) застосовується для розкриття пунктів статутів, настанов та іншого матеріалу. Він полягає в короткому викладі керівником того чи іншого пункту. В ході розповіді (пояснення) учні обдумують матеріал, який їм подається. Розповідь (пояснення) звичайно поєднується з іншими методами навчання. При проведенні заняття по одиночній підготовці і деяких занять з відділенням, взводом розповідь передує ілюстрації та тренуванню (вправам) і супроводжує їх.

Показ застосовується для формування у тих, що навчаються правильних уявлень про зміст положень, що вивчаються, виконання того чи іншого прийому чи дії. Він полягає у зразковому виконанні прийому самим командиром чи в показі дій добре підготовленим відділенням (взводом). Значення цього методу навчання полягає в тому, що ті, що навчаються мають можливість швидко, без особливого витрачання часу і фізичних зусиль сприйняти питання, що вивчається (прийом, дію) і на цій основі створити правильне про нього уявлення.

Показ широко застосовується на тактико-стройових заняттях при вивченні техніки виконання визначених прийомів та дій.

Тренування (вправи) є основним методом навчання на тактико-стройових заняттях. Вона полягає у багатократному повторенні певних

визначених прийомів і дій з метою вироблення та закріплення вмінь і навиків. Тренування може застосовуватися інколи і на тактичному занятті.

Тренування як метод навчання не має нічого спільного з механічним повторенням. На занятті цей метод користується найбільшим успіхом при усвідомленому підході тих, що навчаються до суті дії або прийому, який удосконалюється, тобто тоді, коли процес навчання носить творчий характер.

Практична робота як метод навчання застосовується головним чином на тактичному занятті та бойових стрільбах відділення та взводу з метою удосконалення вже набутих на тактико-стройових заняттях вмінь і навиків. Вона полягає у виконанні учнями своїх функціональних обов’язків в бою, які визначаються організаційно-штатною структурою відділення і взводу.

Практична робота передбачає наявність у тих, що навчаються певного рівня підготовки, а відповідно, і велику самостійність, тому до неї слід переходити лишень тоді, коли ті, що навчаються вже засвоять певний мінімум знань, вмінь і навиків на тактико-стройових заняттях.

Практична робота виявляє рівень злагодженості відділення і взводу, а також ступінь підготовки їх командирів, здатність управляти підрозділами у складних умовах бойової обстановки.Дата добавления: 2014-11-10; просмотров: 562. Нарушение авторских прав

codlug.info - Студопедия - 2014-2018 год . (0.005 сек.) русская версия | украинская версия