Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Продукти типу майонезу
До продуктів типу майонезу відносять соуси, приправи і заливки.

За останні роки в країнах колишнього СРСР, так i в країнах далекого зарубіжжя почали випускати продукти типу майонезу з малим вмістом жиру. На приклад, у Нідерландах виготовляють Соус для салату — мiститъ 35% і 25% жиру, у Нiмеччинi — Соус Беарнез — 20%, Соус по-французьки — 25%, у США — Сирну приправу — 35%, у Швеції — Приправу до салату — 25%, майонез Делікатесний — 37%.

Поряд з цим у багатьох країнах виготовляють нові види низькокалорійних майонезiв, збагачені вiтамiнами, макро-, мікроелементами, білковими ізолятами та іншими бiологiчно активними добавками, які за властивостями наближаються до приправ, заливок, соусів.

Асортимент емульсійних продуктів типу майонезу, що виробляються іноземними фірмами, рiзноманiтний і вiдповiдає різним смакам споживачів. Наприклад, у Японії, Великобританії, Франції, Швеції та інших країнах випускають десятки рiзновидiв салатних приправ. Останнім часом на ринках цих країн майонези з великим вмістом жиру складають біля 5%, салатні майонези — до 50%, салатні соуси — до 45%.

У процесі виробництва низькокалорійних емульсійних продуктів типумайонезу ставляться високі вимоги до обладнання. Виготовлення таких продуктів потребує використання ефективного диспергуючого i гомогенізую чого обладнання, що забезпечує створення емульсії з розміром часток дисперсної фази у декілька мiкронiв. Ці продукти є високоякісними і зберігають властивості впродовж тривалого часу.

За кордоном для їх виготовлення використовують колоїдні млини,системи типу “ротор-статор” зі змінними зазорами, модифiкованi насоси — гомогенізатори, високоефективні змiшувачi. У технологічному процесі передбачається деаерація емульсії, герметизація обладнання, повна автоматизація напівперервного або безперервного процесу.

Випуск майонезної продукції в нашій країні здійснюється на спецiалiзованих підприємствах Укролiяжирпрому, що мають сучасне вітчизняне та іноземне обладнання, а також на перепрофільованих підприємствах інших відомств і мiнiстерств, які, на жаль, не вiдповiдають багатьом вимогам, що пред’являються до оснащення та органiзацiї технологічного процесу. Це головна причина стримування виробництва низькокалорійних емульсійних продуктів типу майонезу.

Вiтчизнянi вчені в останні роки розгортають роботи по створенню нових видів соусів на жировій основі типу майонезу і вже почали виготовляти такі продукти.

 Дата добавления: 2015-09-04; просмотров: 108. Нарушение авторских прав

codlug.info - Студопедия - 2014-2018 год . (0.004 сек.) русская версия | украинская версия